معرفی خودروی جک اس5

جک S5 یکی از پرفروش‌ترین و موفق‌ترین کراس ‎اوورهای چینی از شرکت جک موتورز در ایران است، که مونتاژ آن از سال 1394 در ایران آغاز شد و ابتدا با گیربکس دستی عرضه شد و در سال 1395 نیز نمونه اتوماتیک این خودرو نیز به بازار آمد. مشخصات فنی و پیشرانه قوی این خودرو یکی از دلایل موفق بودن جک s5 در ایران است. علاوه‌بر آن قیمت جک s5 در مقایسه با سایر خودروهای هم‌رده، باعث شده است تا در رنج خود ماشینی اقتصادی به‌حساب بیاید.

به تازگی شرکت کرمان موتور از نمونه فیس لیفت جک s5 نیز رونمایی کرده است که در مقایسه با نسخه قبلی از پیشرانه کم حجم‌تر اما پرتوان‌تر و نمای ظاهری متفاوت برخوردار بوده و آپشن‌هایی نظیر کروز کنترل و دیلایت یا چراغ روشنایی روز به این خودرو اضافه شده‌اند. در ادامه به بررسی آپشن های جک s5 می‌پردازیم.

آپشن‌های جک s5

سیستم ورود بدون کلید (کیلس)

یکی از آپشن های جک s5 کیلس (keyless) یا سیستم ورود بدون کلید است؛ زمانی‌که با استفاده از سیستم ورود بدون کلید قصد وارد شدن به اتومبیل را دارید، می‌توانید خودرو را بدون وارد کردن سوییچ، باز کنید. در این روش نیازی به فشار دادن دکمه‌های روی ریموت نیست و اگر ریموت در جیب راننده باشد می‌تواند با استفاده از دستگیره در را باز کند. همچنین خودرو بدون سوییچ روشن و خاموش می‌شود. یکی دیگر از نکات مثبت این سیستم این است که تا هنگامی‌که کلید هوشمند در داخل خودرو باشد، درها بسته نمی‌شوند.

در این سیستم سوئیچی مانند یک کلید، برای روشن کردن خودرو وجود ندارد. برای استفاده از آپشن استارت دکمه‌ای، کافی است ریموت خودرو همراه شما باشد. برای استارت زدن خودرو، یک دکمه وجود دارد که برای روشن یا خاموش کردن از آن استفاده می‌شود. با فشردن پدال ترمز و زدن دکمه استارت، می‌توانید خودرو را روشن یا خاموش کنید. توجه کنید که اگر ریموت را به همراه نداشته باشید خودرو روشن نمی‌شود.

کیلس

تنظیم برقی صندلی‌ جلو

تنظیم صندلی‌ برقی راننده یکی دیگر از آپشن های جک s5 است. اکثر خودروهایی که در داخل ایران تولید می‌شوند فاقد این آپشن هستند. تنظیم برقی صندلی برای استفاده راننده خودرو ایجاد شده‌است و با این آپشن راننده می‌تواند برای تغییر وضعیت صندلی در 8 جهت از کلیدهایی که در کنار صندلی وجود دارد استفاده کند و با تغییر این کلیدها در جهات مختلف باعث تغییر وضعیت صندلی خود می‌شود (تنظیمات صندلی شامل جلو و عقب رفتن صندلی یا بالا و پایین رفتن آن است). این عمل قبلاً با استفاده از اهرم‌هایی که در کنار صندلی وجود داشت و به‌صورت دستی تعبیه شده بود، انجام می‌شد.

بررسی آپشن های جک s5

حافظه صندلی (مموری صندلی)

یکی دیگر از آپشن های رفاهی جک اس 5 مموری صندلی است. درواقع حافظه صندلی خودرو برای ذخیره کردن حالت صندلی برای سرنشینان خودرو است؛ به این صورت که هر شخصی بنا به جهت دلخواه خود می‌تواند صندلی را تنظیم کند و در زمان استفاده می‌تواند صندلی را با کلید مموری و اختصاص دادن شماره‌ای برای خود به حالت ثبت‌شده بازگرداند و احتیاجی به تنظیم مجدد نیست. این سیستم برای خانواده‌هایی که تمام افراد از یک خودرو استفاده می‌کنند و مجبور هستند صندلی راننده را بنابر جثه و قد خود تنظیم کنند بسیار پراهمیت و کاربردی است، چون تنها می‌توانند با فشار دادن یک کلید مشخص، وضعیت مطلوب خود را به راحتی تنظیم کنند.

چراغ‌های جلو مجهز به سیستم مشایعت تا درب منزل

چراغ بدرقه یا مشایعت تا درب منزل از دیگر آپشن های جک s5 بوده که با استفاده از این آپشن می‌توانید هنگامی که خودرو را پارک کردید، با یکبار زدن نور بالا، چراغ‎‌های اتومبیل خود را روشن نگاه داشته تا پس از خروج از خودرو مسیر برایتان روشن باشد و حتی هنگام پارک در پارکینگ شما را تا آسانسور یا پله‌ها مشایعت و همراهی کند.

آینه‌های جانبی تاشونده برقی با تنظیم برقی همراه با گرم‌کن و راهنمادار

آینه‎‌های جک اس 5 به‌صورت برقی تعبیه شده‌اند که با استفاده از یک دکمه باز یا بسته می‌شوند. همچنین با استفاده از گرم‌کن موجود در این آینه، در روزهای سرد زمستانی قابلیت یخ‌زدایی در آینه‌ها وجود دارد.

از دیگر آپشن‌ ‎های جک S5 آینه‌های برقی تاشونده است. استفاده از این آپشن باعث می‌شود هنگامی‌که فرد خودروی خود را پارک کرده‌است، آینه‌ها به‌صورت خودکار جمع شوند.

معرفی آپشن های جک اس 5

 گرمکن صندلی‌های جلو

با استفاده از این آپشن در جک s5، شما می‌توانید صندلی‌های خود را گرم نگه دارید. این آپشن در صندلی‌های جلو جک s5 به‌کار رفته است که البته در بعضی از خودروهای لوکس، صندلی‌های عقب نیز دارای گرم‌کن هستند. در داخل صندلی مدارهای گرمایشی به‌کار رفته‌است که حرارت از داخل این مدارها عبور کرده و باعث ایجاد گرما می‌شود. روشن شدن گرمکن‌های صندلی جک s5 فقط با یک کلید انجام می‌گیرد.

آپشن های جک s5

کامپیوتر سفری

اطلاعاتی از قبیل میزان مصرف سوخت، کیلومتر خودرو و بسیاری از اطلاعات کاربردی دیگر روی کامپیوتر سفری قابل‌نمایش است.

با آپشن های جک s5 آشنا شوید

سنسور باران

آپشن سنسور باران با قرار گرفتن در حالت اتو فعال می‌شود. در روزهای بارانی و برفی با استفاده از سنسورهای موجود، برف پاک‌کن شروع به فعال شدن می‌کند و دیگر نیازی به درگیر شدن راننده با اهرم برف پاک‌کن نیست.

با آپشن‌های جک s5 آشنا شوید

تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه سرنشینان جلو

این سیستم برای ایجاد سرمایش و گرمایش در جک s5 به‌کار گرفته شده‌است. دو کاناله بودن این سیستم باعث ‌شده تا سرنشینان جلوی خودرو در هر سمت دمای مورد نظر خود را تنظیم کنند.

آپشن جک اس 5

سیستم ترمز پارک برقی (EPB)

در اکثر خودروهایی موجود در ایران سیستم ترمز دستی به‌کار گرفته‌می‌شود که با استفاده از آن، اهرم ترمز دستی به سمت بالا کشیده شده، چرخ‌ها قفل و بعد از پایین ‌آوردن اهرم چرخ‌ها دوباره آزاد می‌شوند و خودرو حرکت می‌کند. سیستم ترمز پارک برقی از آپشن های جک s5 است که با استفاده از این سیستم دیگر نیازی به اهرم دستی نیست و راننده تنها با فشردن یک کلید می‌تواند ترمز دستی خودرو را فعال کند.

آپشن های جک s5

سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)

یکی از آپشن‌های بسیار پرکاربرد که باعث افزایش ایمنی و راحتی سرنشینان خودرو می‌شود، سیستم کنترل‌ پایداری است. این سیستم نیز برای حفظ و کنترل مطلوب خودرو بر روی سطح جاده مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظیفه اصلی آن حفظ ثبات و تعادل، هنگام پیچیدن یا چرخش است.

در این سیستم هنگامی‌که راننده قصد پیچیدن فرمان را داشته باشد و کنترل خودرو را از دست بدهد، سیستم کنترل پایداری فعال می‌شود و از انحراف مسیر خودرو جلوگیری می‌کند. بعضی از مواقع در ترمزهای ناگهانی امکان قفل شدن چرخ‌ها وجود دارد که باعث تغییر مسیر می‌شود.

سیستم کنترل ایستایی در سربالایی (HAC)

HAC یا همان سیستم کنترل حرکت سرعت در سربالایی می‌تواند از حرکت خودرو به سمت پایین جلوگیری کند. این سیستم به این صورت عمل می‌کند که اگر در خیابانی که دارای شیب تند و به سمت بالا است رانندگی می‌کنید، زمانی‌که خودرو در حالت ایست قرار می‌گیرد، سیستم فعال می‌شود و از حرکت خودرو به سمت عقب جلوگیری می‌کند. درصورتی‌که این آپشن بر روی خودرویی نصب نباشد ممکن است خودرو به سمت عقب برود و حادثه‌آفرین باشد.

در هنگام فعال شدن سیستم HAC، سنسورهای موجود در روی چرخ‌ها، پس از آن‌که تشخیص دادند خودرو به سمت عقب حرکت می‌کند، فعال شده و با استفاده از میزان فشار ترمز لازم، از حرکت خودرو به سمت عقب جلوگیری می‌کند.

HAC

کنترل سرعت خودرو در سرپایینی (DAC)

این سیستم به راننده کمک می‌کند در هنگام عبور از جاده‌های سراشیبی بدون درگیر کردن ترمز، سرعت خود را ثابت نگه دارد و با کنترل کامل رانندگی کند. سیستم DAC قطعا در جاده‌هایی که دارای شیب زیاد است و همچنین زمانی‌که راننده از مهارت کافی برخودار نیست می‌تواند بسیار مفید عمل کند.

DAC

کنترل فشار باد تایرها (tpms)

از دیگر آپشن های جک S5 سیستم کنترل فشار باد تایر است که در اغلب ماشین‌های روز جهان وجود دارد. این آپشن هنگامی‌که باد یک یا چند تایر به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا کند به راننده هشدار می‌دهد. اصولا این چراغ به رنگ زرد است و به شکل یک نعل اسب بر روی صفحه مشخص است.

TPMS

سایر آپشن‌ های جک S5

از دیگر آپشن های جک S5 می‌توان به سنسور نور، فرمان برقی با پوشش چرمی، قابلیت تنظیم غربیلک فرمان در دو جهت، کلیدهای کنترل صوتی روی فرمان، تنظیم ‎کننده نور صفحه کیلومتر، صندلی چرمی، کنسول جلو و عقب، شیشه‌های جلو و عقب برقی، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو، گرمکن شیشه جلو، سیستم پخش mp5 با ورودی AUX، IPOD، USB و CD، دارای شش بلندگو، سیستم بلوتوث همراه با Gps، آنتن شیشه‌ای، سنسور پارک عقب و جلو، سانروف، شیشه رفلکس Reflex، دوربین عقب و سیستم ضدسرقت و قفل ایمنی کودک اشاره کرد.

جمع‌بندی بررسی آپشن‌ های جک S5

همان‌طور که اشاره شد جک s5 یکی از پرآپشن‌ترین خودروهای چینی موجود در بازار است که هم از لحاظ آپشن‌های ایمنی و هم از لحاظ امکانات رفاهی می‌تواند در جایگاه بسیار مناسبی در رقابت با چینی‌های دیگر قرار بگیرد. بنابراین اگر قصد خرید خودرویی با آپشن‌های متنوع را دارید، خرید جک s5 می‌تواند در گزینه‌های انتخابی شما قرار بگیرد.

دوربین ۳۶۰ درجه در خودرو چه کاربردی دارد؟

دوربین 360 درجه خودرو یکی از پیشرفتهای خوب در زمینه دوربین خودرو می‌باشد که امکانات بسیار خوبی به رانندگان خودرو می‌دهد. این دوربین می‌تواند تا حد زیادی از بروز تصادف توسط راننده جلوگیری کند و در صورت تصادف دیگران با خودرو نیز امکان پیگیری تمام صحنه با این دوربین میسر است. در این مطلب به طور کامل به معرفی دوربین 360 درجه خودرو، نحوه کار آن و ویژگی های خوبی که دارد می‌پردازیم.

دوربین 360 درجه روی بسیاری از خودروهای مدرن خارجی به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است. خوشبختانه شما می‌توانید این آپشن‌ها را جداگانه نیز روی خودروی خود نصب نمایید. به‌طور خلاصه با داشتن این دوربین، تصویری 360 درجه از محیط اطراف خودروی خود خواهید داشت. این ویژگی کمک می‌کند با اطمینان هرچه بیشتر در کوچک‌ترین فضاهای موجود نیز اقدام به پارک خودرو نموده و با امنیت و اطمینان خاطر بیشتری رانندگی کنید.در سالهای اخیر توجه به دوربین خودرو بسیار زیاد شده است و تمامی کمپانی های خوب خودرو از دوربین خودرو به عنوان یک آپشن بر روی محصولشان استفاده می کنند. با این وجود دوربین های بسیار متنوعی به صورت جداگانه در بازار موجودند که میتوانید با توجه به نوع نیاز و بودجه تان از دوربین ارزان تا قیمت های بالا یکی را انتخاب کرده و بر روی خودرویتان نصب کنید.

دوربین 360 درجه چگونه کار می کند؟دوربین 360 درجه خودرو از 4 عدد دوربین تشکیل شده است. موقعیت قرارگیری این دوربینها زیر آیینه های کناری و روی سپر عقب و روی سپر جلو خودرو می‌باشد و با این شرایط قابلیت دید 360 درجه بر روی مانیتور را به راننده می‌دهد.یک واحد پردازش مرکزی نیز در این نوع سیستمها وجود دارد که وظیفه آن دریافت فیلم های تهیه شده توسط دوربین ها، پردازش آن ها و نمایش موقعیت های مختلف خودرو از هر جهت در مانیتور می‌باشد.بوسیله دوربین ها وسنسورهای موجود در این سیستم ، یک نرم افزار خاص اطلاعات بدست آمده از این حسگرها را پردازش می‌کند. اطلاعات دریافت شده از دوربین ها یک نمای کامل و 360 درجه از فضای اطراف خودرو را برای راننده به نمایش می‌گذارد و با استفاده از این قابلیت، راننده توانایی بیشتری در کنترل خودرو بخصوص در فضاهای تنگ خواهد داشت.ویژگی های دوربین 360 درجه خودرودوربین 360 درجه خودرو دید خیلی خوبی دارد و دید کاملی از تمام ابعاد خودرو به راننده می دهد.

این دوربین جهت پارک در پارکینگ های شلوغ و تردد از کوچه های باریک بی نظیر است و تا حد زیادی از بروز تصادف یا برخورد با موانع جلوگیری می کند.دوربین 360 درجه خودرو قادر است که علاوه بر ثبت و ضبط رویدادها آن ها را به شکلی کاملا زنده به صاحب خودرو ابلاغ نماید.این دوربین به سامانه تشخیص صدا مجهز است.سهولت در پارک خودرو  بخصوص پارک دوبل امتیازی است که راننده با استفاده از دوربین 360 درجه خودرو از آن برخوردار می شوید.یکی از مهمترین مزیت های دوربین 360 درجه خودرو این است که فرد می تواند به راحتی خودروی خود را از راه دور مشاهده و ردیابی کند.

همچنین به راحتی می تواند آن را در یک پارکینگ بسیار شلوغ از بین انبوده اتومبیل ها پیدا کرده و نگران تلف شدن وقت بابت پیدا کردن خودرو نباشد.تمامی اتفاقات اطراف خوردو به طور کاملا خودکار ضبط می شود .مالک دوربین 360 درجه خودرو می تواند از طریق موبایل خود تمامی اتفاقات اطراف خودرویش را مشاهده کند.

با استفاده از این دوربین شما از تصادف و سایر اتفاقات احتمالی خودرویتان با خبر می شوید و می توانید از عکس و فیلم گرفته شده توسط دوربین جهت پیگیری بیمه و پلیس استفاده کنید. این دوربین می تواند از جایگاه خودرو شما در هنگامی که خودرو به سرقت رفته است اطلاع دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه خودروسازی در ژاپن

نامگذاری: جوجیرو ماتسودا بنیانگذار شرکت خودروسازی مزدا که علاقه ویژه‌ای به آئین زرتشت داشته‌ است با الهام از اهورا مزدا و با توجه به تشابه اسمی نام خانودگی اش با کلمه مزدا، این نام را بر محصولات خود گذاشته ‌است. این شرکت در داخل ژاپن به نام ماتسودا شناخته می‌شود و بیشتر ژاپنیها از جنبه دیگر نام مزدا بی اطلاعند. بر پایه اظهار نظر سایت مزدا دلیل نام گذاری این شرکت این طور بیان شده‌است:نام شرکت مزدا برگرفته از نام اهورا مزدا خدای اولین تمدن‌های غرب آسیا است.ما اهورا مزدا را به خدای خرد، اندیشه و هماهنگی تفسیر کردیم.به عنوان منشاه هر دو تمدن شرقی و غربی و همینطور به عنوان نمادی از فرهنگ خودرو.این آمیختگی از تمایل به دستیابی به صلح جهانی و توسعه صنعت خودرو انجام شد.

تاریخچه: شرکت مزدا به عنوان تولید کننده ابزار و ماشین آلات در سال ۱۹۲۰ پایه گذاری شد و از سال ۱۹۳۱ به تولید خودرو نیز پرداخت. این شرکت در طول جنگ جهانی دوم برای ارتش ژاپن تولید اسلحه و جنگ افزار نمود. اولین اتومبیل دارای چهار چرخ این شرکت با نام مزدا۳۶۰ در سال ۱۹۶۰ وارد بازار شد.

مزدا در ایران: اتومبیلهای سواری و وانتهای مزدا از دهه هفتاد میلادی وارد ایران شدند. مزدا ۹۲۹ کوپه به یکی از اتومبیلهای کوچک و پرطرفدار آن زمان تبدیل شد. همچنین وانتهای مزدا نیز از آن زمان تا کنون در ایران مورد استفاده بوده‌اند. گروه بهمن از سال ۱۳۵۰ به مونتاژ وانت سه چرخ مزدا با ظرفیت ۲۰۰ کیلوگرم و پس از آن به ساخت و مونتاژ انواع وانتهای مزدا شامل مدلهای ۱۰۰۰ و مدل ۱۶۰۰ پرداخته‌است. این شرکت از آن زمان (با نامهای شرکت اتومبیل سازی مزدا و ایران وانت) به مونتاژ خودروهای مزدا ادامه داده و از سال ۱۳۷۸ سواری مزدا ۳۲۳F و ۳۲۳SL را تولید نمود. سپس با عرضهٔ سواری مزداFL ۳۲۳ تا سال ۱۳۸۶ در پنج تیپ و با موتور ۱۶۰۰ سی سی توانست فروش خود را گسترش دهد و خط مونتاژ سواری محبوب مزدا ۳ با موتور ۲۰۰۰ سی سی را از شرکت ژاپنی گرفته و آن را در سه تیپ ارائه کند.

لوگو: نشان مزدا توسط ری‌یوشیمارا که یک شرکت مشهور در زمینه تصویری‌سازی است تکامل یافته حرف «V» در نظر گرفته شد. این نشان نمایانگر بال‌های باز شده می‌باشد که در فرهنگ ژاپن به معنای ابتکار، درک هدف و لطافت است.

 

تویوتا

تویوتا را باید بنیان گذار صنعت اتومبیل سازی ژاپن دانست. این خودرو ساز که امروزه گوی سبقت را از جنرال موتورز آمریکا ربوده است و رده نخست تولید کنندگان خودرو را به خود اختصاص داده است. تویوتا در سال 1933 متولد شد. این کارخانه، کارخانه ای بود که در شهر تویودا قرار داشت که در آن نوعی ابریشم به وفور یافت می شد و به تولید پارچه می پرداخت.

اما با کاهش تقاضا برای پارچه های ابریشمی، آقای تویودا و پسرش به این فکر افتادند تا با تولید وسایل و ماشین آلات دیگر، کارخانه خودرا سرپا نگه دارند و بنابراین به پسرش سفارش کرد تا در گوشه ای از کارخانه به تولید اولین اتومبیل تویوتا مشغول شود.

بالاخره نخستین نوزاد این کارخانه اتومبیل سازی در سال 1935 با نام “آ یک” متولد شد.در سال 1937 تویوتا موتورز به عنوان یک خودرو ساز مستقل ثبت شد. اگرچه نام موسس این کارخانه تویودا بود ولی نام تویوتا برای آن انتخاب شد تا زندگی شخصی آقای تویودا و زندگی کاری وی از هم تفکیک شوند. علاوه بر آن دو دلیل دیگری نیز برای این انتخاب وجود داشت. نخست آنکه چون برای نوشتن کلمه تویوتا در زبان ژاپنی باید هشت بار قلم از کاغذ برداشته می شد و عدد هشت در منطقه خاور دور و ژاپن عدد خوش یمنی است و دلیل دیگر آنکه تلفظ نام تویوتا از تویودا آسان تر است.

لوگوی کارخانه تویوتا نیز در نوع خود جالب توجه است. آرم این کارخانه از دو بیضی که درون یک بیضی بزرگ تر قرار دارد تشکیل شده است و اگر با دقت بیشتری به آن نگاه کنیم می توانیم تمامی حروف تشکیل دهنده نام تویوتا را در آن ببینیم و اینگونه دنیا تویوتا را شناخت. نشان کنونی تویوتا شبیه یک گاوچران با یک کلاه بزرگ است. در واقع سه بیضی درون یکدیگر است که نشان‌دهنده قلب مشتری، قلب تولید و قلب پیشرفت فنی در حال گسترش و فرصت‌های بیکران است که دور دوبیضی دیگر قرار گرفته است.

اکنون تقویم، اکتبر سال 1957 را نشان می دهد. شرکت تویوتا نخستین مرکز فروش محصولات خودرا در آمریکا در ایالت کالیفرنیا تأسیس می کند. هیچ کس این اتفاق را حادثه مهم و تأثیر گذاری بر صنعت خودرو سازی آمریکا نمی داند.دیگر خودروسازان آمریکایی نیز بدون هیچگونه ترسی از رقیب تازه نفس اما گمنام خود به کار ادامه می دهند. بازار خودرو آمریکا تحت سیطره دو نام بزرگ این کشور یعنی فورد و جنرال موتور است. تویوتا کار خودرا در آمریکا با مدل کراون آغاز می کند. پروژه کراون شکست می خورد و میزان فروش تویوتا تا 7 سال بعد از حضور خود در آمریکا رقمی کمتر از 1000 دستگاه را نشان می دهد. اما تویوتا عقب نشینی نکرده و به دنبال راهکارهایی برای دستیابی به بخش وسیع تری از بازار خودرو آمریکاست. هفت سال پس از ورود نخستین تویوتا به خاک آمریکا، تویوتا مدل کرونا را به آمریکا می آورد. کرونا با قیمت 1760 دلاری خود نشان می دهد که توانایی کسب سهم قابل قبولی از بازار و البته نام و نشان خوب و جایگاهی مناسب برای تویوتا را دارد. پس از عرضه کرونا در آمریکا شرکت تویوتا دو سال زمان می خواست که میزان فروش خود را به رقم 30 هزار دستگاه در سال برساند. سال  1967  سی و یک هزار دستگاه تویوتا در آمریکا فروخته می شود. دو سال بعد این میزان فروش چهار و نیم برابر شده و در سال 1969 فروش تویوتا به 130 هزار دستگاه می رسد.

 

شاید بهتر است این میزان فروش را یک پرش به جلو بنامیم تا یک گام به جلو! وارد دهه هفتاد میلادی می شویم. تویوتا همچنان با سرعت فوق العاده ای در حال نفوذ به بازار های آمریکایی است به طوری که در سال 1972 یعنی تنها 15 سال پس از حضور در امریکا به تعداد غیر قابل پیش بینی 311 هزار دستگاه تویوتا فروخته می شود.

مسئولین تویوتا با تیزهوشی خاصی از هر فرصتی نهایت بهره را می برند. شاید بهترین فرصت پیش آمده برای تویوتا بحران نفتی سال های ابتدایی دهه هفتاد بود که تویوتا از این اتفاق نهایت بهره را برده و گام دیگری را برای فروش بیشتر در بازار آشفته آمریکا بر دارد. بدین ترتیب پس از ورود به آمریکا چند سالی طول نمی کشد که موقعیت تویوتا به جایی می رسد که مسئولین تویوتا در سال 1980 تصمیم به تأسیس سایت تولیدی خود در خاک آمریکا می کنند. (اولین نمایندگی تویوتا در خاک آمریکا در کنار غول آن زمان، فورد)

تاریخچه خودرو سازی در چین

صنعت خودروسازی چین؛ قدرتمند و با سرعت به اوج

نگاهی به تاریخچه صنعت خودروسازی چین

این صنعت که امروزه به کار و باری مهم و به یکی از مهم‌ترین منابع درآمد چینی‌ها تبدیل شده و صاحب برندهای بزرگی مانند دانگ فنگ و دیگر همتایان آن است، از روز ازل پر رونق و گسترده نبود. صنعت خودروسازی چین زمانی آنقدر کوچک و محدود بود که تولیداتش به بیش از 100 یا 200 هزار دستگاه خودرو در سال نمی‌رسید. شاید با خود تصور کنید که این رقم آنقدر هم بد نیست، اما بهتر است فاکتور جمعیت این کشور وسیع را از یاد نبریم!

سال‌ها گذشت و دهه 90 میلادی از راه رسید، دهه‌ای که برای چینی‌های پرکار و تلاشگر و صنعت کشورشان، مملو از برکت و روشنی بود. بازار خودرو این کشور در دهه 90 با سرعت نور رشد کرد و به نان و نوایی باور نکردنی رسید. در این دوران، صنعت خودرو چین به قدری رونق گرفت که تولیدات سالانه از 200 هزار دستگاه به بیش از یک میلیون دستگاه رسید و سرنوشت آن را برای همیشه دگرگون کرد. بنابراین گریزی به مبدا تاریخی این بازار رنگارنگ و انداختن نگاهی به روزگارش، خالی از لطف نیست.

سال 1928؛ سرآغاز راهی پر فراز و نشیب

اولین خودرو مجهز به موتور در تاریخ چین، وانتی نه چندان پیشرفته بود که مینگ شنگ نام داشت. این وانت بسیاری ابتدایی توسط دنیل اف میِرز (Daniel F Myers) طراحی و در شِنیانگ چین ساخته شد.

پیش از رسیدن مینگ شنگ به مرحله تولید انبوه در سال 1931، چین درگیر جنگی تمام عیار با ژاپن بود. در همین حین ژاپن  کارخانه و تاسیسات ساخت مینگ شنگ را بمباران کردن، در نتیجه تولید آن به طور کامل منتفی شد. یَنگ هوچِنگ (Yang Hucheng) ژنرالی بود که به تَنگ ژونگ‌مینگ (Tang Zhongming)، یکی از تاثیرگذارترین مخترعان زمان خود، دستور داد تا خودرویی طراحی کند که به کمک زغال سنگ به حرکت می‌افتد.

در نتیجه، تَنگ در سال 1932 تصمیم گرفت در شانگهای چین، کارخانه‌ای برای تولید این موتورها احداث کند. از آنجایی که در دوران جنگ، این کشور با بحران کمبود سوخت مواجه شده بود، از این خودروهای زغال سنگی تنها در میادین مبارزه استفاده می‌شد. روغن جلا یکی دیگر از موادی بود که چینی‌ها در دوران جنگ دست به دامنش شده و از آن به عنوان سوخت‌ خودروهای تازه نفس خود استفاده می‌کردند.

دومین خودروی تاریخ صنعت خودروسازی چین متعلق به فردی به نام دو یومینگ (Du Yuming) بود که آن را در سال 1937 طراحی کرد. او به دلیل جنگ و خرابی‌های مالی و روانی ناشی از آن ناچار به ترک وطن شد، بنابراین رویای ساخت این خودرو تا سال 1943 تحقق نیافت.

صنعت خودروسازی چین بین سال های 1949 تا 1980

دهه‌های 50 و 60 میلادی از لحاظ تاریخی، اهمیت ویژه‌ای برای این صنعت نسبتا جوان و نوپا داشت. در طول این سال‌ها کارخانه‌های خودروسازی زیادی از خاک جنگ زده چین سر بر آوردند، کمپانی‌هایی که اجداد برندهای بزرگ چین امروز به حساب می‌‍آیند. برند بزرگ دانگ فنگ یکی از همان کمپانی‌هایی است که حیاتش از اواخر دهه 60 میلادی آغاز شد.

اولین وسیله نقلیه تولیدی صنعت خودروسازی چین در دهه 50، متعلق به کمپانی فِرست اتومبیل وُرکز (First Automobile Works) بود. این محصول هم مانند اولین خودرو تاریخ این کشور یک وانت بود و جیِفانگ CA-30 نام داشت.

تنها چند سال طول کشید تا درهای موفقیت و خوشنامی روی صنعت خودروسازی چین باز شود. سال 1958 بود که نانجینگ اتومبیل وُرکز (Nanjing Automobile Works)، نامی که پیش‌تر به ارتش تعلق داشت، فعالیت خود را در صنعت خودروسازی چین آغاز کرد.

صنعت خودروسازی چین  از1980 تا 1990

اقتصاد سوسیالیست یک چنین کشوری فضای بسیار ناچیزی برای خودروهای سواری در نظر گرفته بود، تا جایی که در 30 سال نخست حیات صنعت خودروسازی چین، خبری از خودروهای سواری به آن معنا که ما می‌شناسیم نبود. سال 1985 همه معادلات تغییر کرد و پنج هزار و 200 دستگاه وسیله نقلیه سواری تولید و به بازار داخلی، تزریق شد.

حتما از خودتان می‌پرسید که چطور یک چنین گشایشی پس از گذشت 30 سال، بالاخره حاصل شد. از اواسط دهه 80 میلادی، میل افراد به خرید کالاهای مختلف افزایش پیدا کرد و دیگر منع سیاسی نداشت. از طرف دیگر در همین دهه پای برندهای خارجی به بازار کشور باز شد، تبلیغات جان گرفت و خبر خرید اولین خودرو سواری توسط یک شهروند معمولی، در سراسر جهان بازتابی باورنکردنی پیدا کرد. این شخص کسی نبود جز سان گویینگ، مزرعه داری که در نزدیکی شهر بزرگ و پرهیاهوی پکن زندگی می‌کرد و پس از سال‌ها تلاش، حالا یک دستگاه تویوتا پابلیکا خریده بود. با این حال خانم گویینگ رانندگی بلد نبود. این خبر، رونق صنعت خودروسازی چین را چند برابر کرد و سیل عظیمی از خریداران که عمدتا مردم معمولی بودند، به سمت بازار روانه شد.

در آن زمان هنوز تولیدات داخلی آنچنان پا نگرفته بود، بنابراین نرخ واردات خودرو به طرز چشمگیری افزایش یافت. قبل از دستاورد درخشانی که در سال 1985 حاصل شد، اتحاد جماهیر شوروی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین صادر کننده وسایل نقلیه به این کشور بود. حالا که اختلاف بین چین و ژاپن رنگ باخته بود، شرایطی فراهم شد تا صادرات خودروهای ژاپنی به این کشور نیز سهل و آسان شود. در اواسط سال 1985، چین دومین وارد کننده‌ خودروهای ژاپنی و پس از آمریکا، بزرگ‌ترین مشتری این کشور بود.

تاریخچه شرکت بی ام و

تاریخچه

کارخانهٔ بِ‌اِم‌وِ در سال ۱۹۱۷ به‌عنوان یک کارخانهٔ تولید موتور هواپیما تأسیس شد. در سال ۱۹۱۸ و با پایان جنگ جهانی اول، کارخانه به دلیل قطع‌نامهٔ ورسای مجبور شد که بخش تولید موتور هواپیمای خود را متوقف کند. این کارخانه تا سال ۱۹۲۳ تنها موتورسیکلت می‌ساخت و با برداشته شدن تحریم‌ها در سال ۱۹۲۸ آغاز به تولید خودرو کرد.

نخستین خودروی تولیدی بِ اِم وِ، دیکسی بود، که بر پایه آستین ۷ و تحت لیسانس شرکت موتور آستین تولید شد.

نشان این کارخانه از شکل پره‌های ملخ در حال چرخش هواپیما الهام گرفته شده است. این نشان در سال ۱۹۲۹ مورد تأیید این کارخانه قرار گرفت.

عوامل زیادی در طراحی چنین نشانی تأثیر داشتند که در این میان می‌توان به پرچم ایالت باواریا که به رنگ آبی و سفید است و همچنین کارخانهٔ موتورسازی راپ که آن هم در باواریا بود و رنگ‌های آبی و سفید را در نشان خود به کار برده بود؛ اشاره کرد. نخستین موفقیت این شرکت تولید هواپیماهای IIa inline-six بود که در زمان پیکارهای جنگی ایجاد شد. در هنگامهٔ جنگ جهانی دوم نیز ب ام و دوباره دست به تولید هواپیما و موتورهای آن برای نیروی هوایی آلمان زد.

پس از جنگ دوم جهانی و مواجهه بخش خودروسازی کارخانه در سال ۱۹۵۹ با دشواری‌های مالی جدی، سهامداران باید تصمیم می‌گرفتند که تولید خودرو را ادامه دهند یا کارخانه را معلق کنند. آن‌ها پس از بررسی‌ها، تصمیم گرفتند به کار خود ادامه دهند. بِ اِم وِ حق تولید خودرویی ایتالیایی به نام ایزو ایستا را خریداری نمود. تولید این خودروی کوچک با نیروی محرکهٔ موتورسیکلت‌های بِ اِم وِ باعث سود دهی و موفقیت نسبی دوبارهٔ کارخانه شد و آن را از ورشکستگی نجات داد. در همان سال بود که ۴۵٪ سهام این شرکت توسط خانواده کوانت خریداری شد و بقیه نیز به صورت عمومی به مردم واگذار شد.

بِ اِم وِ در سال ۱۹۶۶ کارخانهٔ هانس گلس واقع در دینگل فینگ آلمان را خریداری نمود. چنین رایج است که دلیل اصلی خریداری این کارخانه، دستیابی به دانش تولید تسمه تایم برای موتورهایی با میل سوپاپ در بالا، بوده است. از آن پس خودروهای گلس با آرم ب ام و عرضه می‌شد.

در سال ۱۹۹۲ ب ام و شروع به خریداری یک تأسیسات عظیم طراحی در کالیفرنیای آمریکا کرد که پیش از این متعلق به استودیو DesignworksUSA بود. تملک کامل این تأسیسات تا ۱۹۹۵ به طول انجامید.

بِ اِم وِ در سال ۱۹۹۴ گروه انگلیسی روور، شامل برندهای تولیدی روور، لندروور و ام جی را خریداری کرد. پس از شش سال زیاندهی شدید در سال ۲۰۰۰ بِ اِم وِ تصمیم به فروش روور گرفت. ام جی و روور به کنسرسیوم فینیکس و لندروور به شرکت فورد فروخته شد؛ ولی بِ اِم وِ در مقابل، حقوق مربوط به مینی و رولزرویس را به دست آورد.

در سال ۲۰۰۲ طراحی خودروهای بِ اِم وِ دچار تغییرات شدیدی شد. از آن جمله می‌توان به طرح‌های رادیکال بِ اِم وِ سری ۷ و بِ اِم وِ زد ۴ به وسیله کریس بنگل طراح ارشد معروف بِ اِم وِ اشاره کرد. در فوریه ۲۰۰۹ کریس بنگل اعلام کرد پس از هفده سال از بِ اِم وِ جدا خواهد شد. از آن زمان آدریان فن هایدونک هلندی که معاون و دست راست کریس بنگل به شمار می‌رفت در سمت رئیس بخش طراحی بِ اِم وِ جایگزین او شده است.

در ژانویه ۲۰۱۲ بِ اِم وِ توسط فوربز به عنوان خوشنام‌ترین برند خودرویی دنیا شناخته شد.

موتورهای ساخته شده توسط بِ اِم وِ با اختلافی فاحش مجموعاً دارندهٔ بیشترین عنوان موتور سال در رقابت معتبر بین‌المللی موتور سال می‌باشند.

گاهشمار

آغاز کار ب. اِم. وِ در سال ۱۹۱۳ توسط کارل فردریش رپ (Karl Friedrich Rapp) در کشور آلمان است.

در سال ۱۹۱۶ کمپانی بِ. اِم. وِ دست به ساخت موتورهای V۱۲ برای امپراتوری اتریش-مجارستان زد.

در سال ۱۹۱۷ کارل رپ از مدیریت کناره‌گیری کرد و فرانتس یوزف پوپ از کارخانه داران اتریشی جایگزین وی شد.
در سال ۱۹۱۸ کمپانی به نام بِ. اِم. وِ آ. گِ درآمد.
در سال ۱۹۱۹ بِ. اِم. وِ نخستین موتور موتورسیکلت خود را طراحی نمود که در موتورسیکلتی به نام ویکتوریا ساخت یک کمپانی در نورمبرگ به کار رفت.
در سال ۱۹۲۳ بِ. اِم. وِ نخستین موتور سیکلت خود را به نام اِر ۳۲ (R۳۲) تولید نمود، اِر ۳۲ موتوری ۵۰۰cc و هواخنک داشت.
در سال ۱۹۲۷ شرکت بِ. اِم. وِ نخستین خودروی سواری خود را تولید نمود و خودروساز گردید.

فرهنگ نامگذاری محصولات

بِ اِم وِ در نامگذاری محصولات خود شامل خودروها و موتورسیکلت‌ها به طور معمول از قواعدی استوار پیروی می‌کند. خودروهای بِ اِم وِ معمولاً با یک عدد سه رقمی که در ادامه یک یا دو حرف نیز آنرا دنبال می‌کند نامگذاری می‌شوند. بدینصورت که رقم اول مشخص کنندهٔ سری(که در فارسی اتاق هم خوانده می‌شود) خودروست و دو رقم بعدی نشانگر حجم تقریبی موتور آن. از مجموعه حروفی که در ادامهٔ عدد به کار می‌روند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

i: بنزینی بودن موتور

d:موتور دیزل

L: کمی طولانی‌تر بودن فاصله|بین دو محور (استفاده از آن در سری ۷ معمولتر است)

x: اصطلاحاً چهارچرخ متحرک بودن خودرو

c:دارا بودن قابلیت تبدیل به حالت کابریوله (کروکی)

به عنوان نمونه 520i یک خودرو بِ اِم وِ سری ۵ با موتوری بنزینی به حجم تقریبی ۲ لیتر می‌باشد. البته این نامگذاری استثناهایی دارد به عنوان مثال می‌توان به ردهٔ محصولات برقی هیبریدی بِ اِم وِ اشاره نمود که با یک حرف i در ابتدای نامشان مشخصند مانند i8 یا i3. همچنین محصولات اصطلاحاً تیونیگ شدهٔ بِ اِم وِ در قسمت موتوراسپورت (متناظر بخش AMG در شرکت رقیب بنز) آن که از زیرمجموعه‌های خود شرکت می‌باشد با حرف M در ابتدای نام متمایزند مانند M3 یا M5.

تولیدات

در سال ۲۰۰۶ گروه بِ اِم وِ (شامل مینی و رولزرویس) در ۵ کشور تعداد ۱٬۳۶۶٬۸۳۸ دستگاه خودرو تولید کرد. در سال ۲۰۱۰، تولیدات خودرویی این گروه به ۱۴۸۱۲۵۳ دستگاه رسید. براساس گزارش‌ها حدود ۵۶٪ خودروهای تولید شده با لوگوی بِ اِم وِ مجهز به موتور بنزینی و مابقی دیزلی هستند. حدود ۲۷٪ خودروهای بنزینی، چهار سیلندر و حدود ۹٪ نیز هشت سیلندر هستند. همچنین ب ام و با همکاری مونتاژکنندگان محلی، بعضی محصولات خود را در کشورهایی مانند ایالات متحده، تایلند، روسیه، مصر، اندونزی، مالزی، چین و هند تولید می‌کند.

اتومبیل‌های تولیدی بِ اِم وِ به شرح زیر هستند:

ب‌ام‌و سری ۱ – هاچبک، کوپه، کانورتیبل
بِ اِم وِ سری ۲
بِ اِم وِ سری ۳ – سدان، کوپه، کانورتیبل، استیشن
بِ اِم وِ سری ۴
بِ اِم وِ سری ۵ – سدان، کوپه، کانورتیبل، استیشن
ب‌ام‌و سری ۵ گرن توریزمو – استیشن
ب‌ام‌و سری ۶ – کوپه، کانورتیبل
ب‌ام‌و سری ۷ – سدان
ب‌ام‌و زد۴ – رودستر اسپرت
ب‌ام‌و ایکس۱ – تلفیق هاچبک و SUV
ب‌ام‌و ایکس۳ – SUV
ب‌ام‌و ایکس۴ – SUV
ب‌ام‌و ایکس۵ – SUV
ب‌ام‌و ایکس۶ – تلفیق کوپه و SUV

ب ام و سری ۱

ب ام و سری ۱ کوچکترین خودروی تولیدی ب ام و است که در سه نوع مختلف هاچ بک، کوپه و کانورتیبل با ۱۱ نوع مختلف موتور بنزینی و دیزلی عرضه می‌شود. نسل اول ب ام و سری ۱ با کد تولیدی E۸۲/۸۸ در سال ۲۰۰۴ برای اولین بار به بازار عرضه شد. از سال ۲۰۱۱ نسل دوم این سری با کد تولیدی F۲۰ معرفی شد. این اتومبیل با ۱۱ نوع مختلف موتور عرضه می‌شود.
ب ام و سری ۳

معروفترین و محبوبترین مدل ب ام دابلیو محسوب می‌شود که ساخت آن از سال ۱۹۷۵ بی وقفه ادامه دارد. تاکنون شش نسل از ب ام و سری ۳ به بازار عرضه شده است که همگی از بهترین سدان‌های کوچک موجود در بازار بوده‌اند. سری سه به تعادل خیره کننده و سیستم بی نظیر تعلیقش مشهور است که باعث شده بتواند بهتر از هر اتومبیلی دیگری در این کلاس، از هر پیچی عبور کند. در حال حاضر نسل ششم این اتومبیل با کد تولیدی F۳۰ و ۸ نوع مختلف موتور بنزینی و دیزلی عرضه می‌شود، این خودرو تا نسل قبلی خود (e90) و… در دو مدل کوپه و کانورتیبل نیز عرضه می‌شد.
ب ام و سری ۵

سدان سایز متوسط ب ام و از سال ۱۹۷۲ و طی هفت نسل به بازار عرضه شده است. نسل ششم این اتومبیل با کد تولیدی F۱۰ در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و در مدل‌های سدان و استیشن و با ۷ نوع مختلف موتور بنزینی و دیزلی در دسترس است.
ب ام و سری ۶

مدل اسپرت بزرگ ب ام و محسوب می‌شود. این مدل در ابتدا به صورت دو در کوپه در سال ۱۹۷۶ به بازار معرفی شد اما تولید آن در سال ۱۹۸۹ متوقف گردید. در سال ۲۰۰۳ کمپانی تصمیم گرفت این مدل را بر پایه ب ام و سری ۵ بازسازی کند. از سال ۲۰۱۰ نیز نسل سوم این خودرو با کد F12/F۱۳ در سه مدل کوپه، کانورتیبل (سقف باز شو) و گران کوپه (تلفیقی از کوپه و سدان به صورت کوپهٔ چهار در) و با سه موتور بنزینی و دو موتور دیزلی به بازار عرضه می‌شود. ب ام و سری ۶ با اینکه از فروش مطلوبی برخوردار بوده همواره هدف انتقادات گروهی از صاحب نظران و دوستداران ب ام و در زمینه طراحی خارجی بوده است.
ب ام و سری ۷
بزرگترین و مجلل‌ترین خودروی سدان (چهار درب صندوق دار) ب ام و است که از سال ۱۹۷۷ تاکنون طی پنج نسل ساخته شده است. این خودرو در حال حاضر به دو صورت عادی و کشیده، با سه نوع موتور بنزینی و دو موتور دیزلی تولید می‌شود. ب ام و به صورت تحقیقاتی این مدل را با موتور هیدروژنی نیز ساخته است.

تاریخچه شرکت بنز

معرفی کارل بنز

 

قبل از بررسی تاریخچه شرکت بنز به معرفی کارل بنز می‌پردازیم فردی که نقشی بسیار مهم در تاریخچه شرکت بنز دارد. کارل بنز در 25 نوامبر سال 1844 در شهر کارلسروهه به دنیا آمد. پدر او در سال 1846 و تنها دوسال بعد از تولد او درگذشت. با این وجود مادرش تمام تلاش خود را کرد که او در مدرسه تحصیل کند و سپس به تحصیل مهندسی مکانیک مشغول شود. کارل بنز جوان بعد از فارغ تحصیلی به سرعت پیشرفت کرد و از یک قفل ساز به یک طراح و سرکارگر کارگاه ارتقا یافت.

در سال 1871 ، کارل بنز با همکاری آگوست ریتر اولین شرکت خود به نام کارل بنز و آگوست ریتر، کارگاه مهندسی را در شهر مانهایم تأسیس کرد. بعد از مدتی کارل بنز متوجه شد که همکارش آگوست ریتر، شریک قابل اطمینانی نیست و مجبور شد سهام او را بخرد و به تنهایی شرکت را اداره کند.

از سال 1878 ، کارل بنز به شدت بر روی یک موتور گازسوز کار کرد تا بتواند رؤیای خود یعنی وسیله‌ای نقلیه بدون اسب را تحقق ببخشد. او پس از تلاش‌های طولانی و طاقت فرسا، موتور را برای اولین بار در شب سال نو در سال 1879 روشن کرد.

بنز در سال ژانویه 1883 با شرکای جدیدی به نام هایماکس رز و فردریش ویلهلم اسلینگر وارد همکاری شد و شرکت جدیدی را تاسیس کردند. در حالی که کارل بنز تلاش می‌کرد تا رویای خود یعنی خودرو را عملی کند، شرکای او چندان با او همراه و موافق نبودند.

بعد از مدتی کارل بنز در سال 1890 جولیس گانس و فردریش فون فیشر را به عنوان شرکای سرمایه گذار جدید جایگزین رز و اسلینگر کرد. در نهایت در سال 1906 شرکت کارل بنز و پسران را در لادنبورگ تاسیس کرد. در سال 1912 ، کارل بنز از سمت مدیرعاملی استعفا داد و کنترل قدرت را به پسران خود سپرد. او تا آخرین سال‌های زندگیش به عنوان عضو هیئت مدیره فعال بود. این پیشگام تولید اتومبیل در تاریخ 4 آوریل 1929 درگذشت.

 

معرفی گوتلیب دایملر

 

یکی دیگر از افرادی که نقشی کلیدی در تاریخچه شرکت بنز دارد گوتلیب دایملر است.گوتلیب دایملر در 17 مارس 1834 در شورندورف به دنیا آمد. او پس از آموزش اسلحه سازی و کار در فرانسه، از سال 1857 تا 1859 در مدرسه پلی تکنیک اشتوتگارت حضور یافت و پس از انجام فعالیت‌های فنی مختلف در فرانسه و انگلیس، در سال 1862 به عنوان طراح در Geislingen شروع به کار کرد.

گوتلیب دایملر در پایان سال 1863 ، به عنوان ناظر در یک کارخانه ماشین آلات در روتلینگن منصوب می‌شود، جایی که بعدها و در سال 1865 با ویلهلم میباخ ملاقات می‌کند. او به مدت ده سال و از سال 1872 به عنوان مدیر فنی تولید در Deutz Gasmotorenfabrik مشغول به کار شد. او پس از اختلاف با مدیر عامل، در سال 1882 شرکت را ترک می‌کند.

دایملر یک کارگاه شخصی را در ویلای خود در شهر کانستات ایجاد می‌کند، تا بتواند بر روی موتور 4 زمانه بنزینی کار کند. در نهایت با همکاری ویلهلم میباخ در سال 1884 موتوری را تولید می‌کند که امروزه با نام ساعت پدربزرگ شناخته می‌شود. ساعت پدربزرگ اولین وسیله‌ای است که در تاریخچه شرکت بنز نقشی حیاتی دارد. این موتور با ویژگی‌هایی مانند حجم و وزن کم، پایه و اساس موتورهای اتومبیل را ایجاد می‌کند.

از آنجایی که انجام آزمایش‌های لازم برای این موتور بسیار هزینه بر بود، دایلمر مجبور می‌شود به دنبال شرکای تجاری باشد. در نهایت در 8 نوامبر 1890 شرکتی به نام “Daimler-Motoren-Gesellschaft” را به همراه شرکای تجاری خود ماکس دوتن هوفر و ویلهلم لورنز تأسیس کرد. اما طولی نمی‌کشد که درگیری آغاز می‌شود زیرا در حالی که داتنهوفر می‌خواهد موتورهای ثابت تولید کند، دایملر ترجیح می‌دهد روی تولید خودرو متمرکز شود.

ابتدا ویلهلم میباخ در سال 1891 به دلیل شرایط غیرقابل قبول قرارداد از شرکت استعفا می‌دهد و در پی روابط پرتنش دایملر با دوتنهوفر و لورنز در نهایت او نیز به عنوان یک سهام دار از شرکت کنار گذاشته می‌شود.

در سال 1895 ، وخامت شرایط اقتصادی باعث راکد شدن توسعه و تولید فنی می‌شود، در نتیجه شرکت DMG جهت احیای مجدد خود در بازگرداندن دایملر و میباخ تلاش می‌کند. هر دوی آنها به شرکت بازمیگردند. میباخ به عنوان مدیر فنی DMG منصوب می‌شود و گوتلیب دایملر در هیئت فنی سمت می‌گیرد و به عنوان بازرس کل هیئت منصوب می‌شود. بازگشت هر دو مرد به DMG موجب یک توسعه و پیشرفت غیرمنتظره برای این شرکت است. گوتلیب دایملر فقط برای مدت کوتاهی از این پیشرفت سریع برخوردار است. وی در 6 مارس 1900 به دلیل بیماری قلبی درگذشت.

 

معرفی ویلهلم میباخ

 

اکنون میخواهیم به نقش ولیهلم میباخ در شکل گیری تاریخچه شرکت بنز بپردازیم.در 9 فوریه 1846 در هیلبرون به دنیا آمد. ویلهلم در ده سالگی و به دنبال مرگ پدر و مادر خود یتیم شد. او در حین تحصیل در برودرهاوس و در سال 1864 اولین بار با گوتلیب دایملر آشنا می‌شود و در سال 1890 با همکاری دایملر و دو شریک دیگر به نام‌های مکس دوتن هوفر و ویلهلم لورنز شرکت Daimler-Motoren-Gesellschaft یا به اختصار DMG را تاسیس می‌کند.

میباخ یکی از طراحان اصلی بود اما به علت ناراضی بودن از شرایط قرار داد شرکت را ترک می‌کند. همانگونه که قبل‌تر نیز گفته شد، گوتلیب دایملر و ویلهلم میباخ به دستور فردریک سیمز، صنعتگر انگلیسی، که مذاکره در زمینه کسب و کار صدور مجوز با این شرکت را انجام می‌دهد، در نوامبر 1895 در DMG بازگردانده می‌شوند.

بعد از فعالیت‌ها و نوآوری‌های بیشمار میباخ و دایملر در نهایت میباخ در سال 1907 از DMG استعفا داد و با همکاری پسران خود به تجارت پرداخت او در سال 1929 درگذشت.

 

شکل گیری شرکت کارل بنز و پسران

اولین قدم در تاریخچه شرکت بنز و تشکیل این کمپانی بزرگ تاسیس شرکت Benz & Co. Rheinische Gasmotoren-Fabrik در سال 1883 توسط کارل بنز و هایمکس رز و فردیش ویلیام اسلینگر به عنوان نماینده فروش بود. با موفقیتی بی نظیر در مدت کوتاهی تعداد کارکنان شرکت 25 درصد رشد کرد و فضای کارخانه هم وسعت پیدا کرد.